fik
14 بهمن 1401 - 18:09

زیرساخت‌های استفاده صنایع از گاز ال پی جی در کشور فراهم شود

عضو هیئت رئیسه مجلس از پیش‌بینی درآمد ۱۷۰ هزار میلیارد تومانی از محل صادرات LPG خبر داد و گفت: زیرساخت‌های استفاده صنایع از گاز ال پی جی فراهم شود.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم از دلیجان، علیرضا سلیمی ظهر امروز همزمان با ایام دهه فجر در آیین افتتاح یک پروژه ملی با اشاره به توسعه شهرستان دلیجان، اظهار داشت: دلیجان روی ریل توسعه افتاده و با سرعت در حال پیشرفت است، وضعیت شهرستان دلیجان در عرصه‌های مختلف با قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل قیاس نیست کارهای بسیار بزرگی انجام شده است که از برکت خون شهدا، مجاهدت امام، رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و تلاش مردم بوده است.

وی افزود: مردم کشور در همه صحنه‌ها حضور داشتند و اداره کشور را در دست گرفتند و همچنان در همه زمینه‌ها نقش آفرینی دارند، ملت بزرگ ایران با همان شور و نشاط سال‌های آغازین انقلاب همواره در میدان حضور پیدا می‌کنند و همه در جهت آبادانی کشور حرکت می‌کنند، علی‌رغم تلاش بدخواهان امسال در دهه فجر در کشور پروژه‌های فراوانی کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود و این نشان دهنده این است که چرخ سازندگی کشور با سرعت در حال حرکت است و اراده ملت برتر از خواست بدخواهان کشور است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی براساس قانون باید تا واحد تولیدی فراهم شود که بخشی از این قوانین اجرایی نشده است در حالی که اجرایی شدن قوانین موجود خواسته تمام صنعتگران است، این قوانین ظرفیت اجرایی را دارد و نماینده دولت‌ نیز با این مسئله موافق است.

سلیمی بیان کرد: اروپا و آمریکا یکی از بزرگ‌ترین منابع گازی جهان را در اختیار دارند و از گاز ال پی جی استفاده می‌کنند در حالی که بخشی از زیرساخت‌های ما در این صنعت کامل نیست، هفته گذشته در مجلس از وزیر نفت سوال شد که آیا صادرات ال پی جی در کشور انجام می‌شود و پیش‌بینی شده که سال آینده حدود 170 هزار میلیارد تومان از محل صادرات ال پی جی درآمد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همه کشورها گاز را ذخیره می‌کنند گفت: در 8 سال گذشته ذخیره گاز تعطیل شده بود و این ذخیره در اروپا، آمریکا و روسیه انجام می‌شود و در زمستان امسال آمریکایی‌ها ذخیره خود را به اروپا دادند که توانستند زمستان امسال را بدون مشکل بگذرانند، در حال حاضر واحد تولیدی ساینا یک میلیون تن ظرفیت صادرات گاز ال پی جی دارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نزدیک به 40 درصد صنایع ترکیه از گاز ال پی جی استفاده می‌کنند که در صنایع ما به یک درصد هم نمی‌رسد بنابراین باید زیرساخت‌های استفاده صنایع از گاز ال پی جی فراهم شود که استارت این مهم در کشور خورده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: هفته آینده در بحث عایق‌های رطوبتی یک نشست در سطح ملی در مجلس برگزار می‌شود در این نشست، بحث‌ها در سطح ملی مطرح شده است و به عبارتی مسیر جدیدی در کشور شکل گرفته است.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017228