fik
05 بهمن 1401 - 11:18

لزوم رفع مشکلات روستاها به‌عنوان کانون تولید

شهرکرد_ استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کانون تولید روستاها هستند و باید مشکلات آن‌ها برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حیدری صبح چهارشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: لازمه مردمی‌سازی دولت مردمی بودن آن است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم وحدت و هم‌دلی است که اگر بخواهیم امورات استان به پیش برود باید این مهم تقویت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: رویکرد انقلاب مردمی بودن آن است و امام راحل با همین رویکرد این انقلاب را به پیروزی رساند.

حیدری عنوان کرد: بعد از اغتشاشات اخیر که با بسیج امکانات و منابع مالی بسیار کشورهای بیگانگان رقم خورد، حضور مردم همچون عصای موسی سحر ساحران را برملا کرد.

وی با اشاره به اینکه مردمی بودن گفتمان انقلاب و و دولت سیزدهم است، گفت: در حوزه‌های مختلف دفاعی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… حضور مردم لازم و ضروری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی نقش دولت تصدی‌گری نیست، بلکه تمرکز تولید با حضور مردم است که باعث توسعه کشور می‌شود.

حیدری اضافه کرد: باید راه برای حضور مردم باز شود، یکی از علت‌های پیشرفت کشورهای پیشرفته ورود بخش خصوصی این کشورها است.

وی بیان کرد: حتی نقش‌آفرینی مردم در مسائل اجتماعی می‌تواند راهگشا باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: حضور مردم در حوزه سیاست نقشه و توطئه دشمنان را خنثی می‌کند، مردم در زیر بمباران، با وجود تهدید جنایتکاران و… پای صندوق‌های رأی می‌رفتند و حماسه‌آفرینی می‌کردند.

حیدری یادآور شد: هیأت‌های مذهبی که در ایام سوگواری ائمه اطهار به‌ویژه ماه‌های محرم و صفر شکل می‌گیرد نمونه بارز مردمی بودن است و می‌توان از این ظرفیت عظیم بهره برد.

وی تصریح کرد: کاهش تاب‌آوری مردم و فاصله انداختن بین آن‌ها و حاکمیت هدف دشمن است که این کار را با ایجاد ناامیدی انجام می‌دهد، ازجمله راهکارهای مقابله با این دسیسه برخورد با فساد و پاک‌دستی مدیران و مسؤولان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: تشریفات، ریخت و پاش‌ها و… آسیب هستند که بین مردم و دولت مردمی فاصله ایجاد می‌کند، باید مردم‌دار و مردم‌نواز باشیم، این رمز پایداری نظام است.

حیدری افزود: تنظیم ساعت جلسات برای اینکه بتوانیم در طول روز پاسخگوی مردم باشیم، سرکشی از شهرستان‌ها و حضور در بین مردم برای رفع مشکلات آنان، برپایی میز خدمت در مصلی‌های نماز جمعه، ملاقات‌های عمومی و… زمینه‌ساز مردمی‌سازی است.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی اقدامات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، ادامه داد: در آستانه دهه‌فجر هستیم باید خدمات انقلاب اسلامی، اقدامات آن و… به سمع و نظر مردم رسانده شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تأمین آب پایدار برای مردم در دستور کار است خاطرنشان کرد: کانون تولید روستاها هستند و باید مشکلات آن‌ها برطرف شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 996820