fik
15 اسفند 1401 - 18:42

کتاب «توهم و خیانت» عاملی موثر در راستای افزایش سواد امنیتی است

مشهد ـ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «توهم و خیانت» سرگذشت مشهورترین جاسوس زن موساد می‌تواند عاملی مؤثر در راستای افزایش سواد امنیتی خواننده باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ظهر دوشنبه در آئین رونمایی از کتاب «توهم و خیانت» سرگذشت مشهورترین جاسوس زن موساد؛ امینه داوود المفتی ضمن تبریک میلاد منجی عالم، حضرت مهدی (عج)، اظهار کرد: دعا می‌کم خداوند در ظهور حضرت مهدی (عج) تعجیل و این انقلاب را متصل به انقلاب جهانی ایشان کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه این آئین رونمایی از کتابی با موضوعی متفاوت است، بیان کرد: کتاب از موضوع برخوردار است که امروز باید در کشور اسلامی ایران به عنوان «ام القرا» مورد توجه ویژه قرار گیرد. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می‌فرمایند «روی دیگر توانایی، دانایی است». این بدان معنا است که برای ایران توانا، ابتدا باید ایرانی دانا داشته باشیم که این امر در گرو ایران کتابخوان است. باید به این مهم توجه داشته باشیم که کتاب نه تنها یک مؤلفه دانایی بلکه عنصر اصلی در پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی ضمن معرفی کتاب «توهم و خیانت» ترجمه سلیم واحدی، افزود: این کتاب در خصوص زندگی زنی ۸۸ ساله است که در دهه ۷۰ میلادی به عنوان جاسوس موساد فعالیت می‌کرد. این کتاب به بیان بسیاری از شیوه‌ها و کارکردهایی می‌پردازد که برای ملت ما موضوعیت دارد و در راستای ارتقای سواد امنیتی است.

حجت الاسلام و المسلمین سبزیان اظهار کرد: با توجه به اتفاقات چند ماهه اخیر در کشور نیاز به افزایش سواد امنیتی در جامعه به خوبی احساس شد و این کتاب عاملی مؤثر برای افزایش این مهم برای خواننده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به استفاده مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی از واژه «دشمن»، افزود: با خواندن این کتاب می‌توانید، انتخاب عالمانه و دقیق ایشان را در انتخاب واژه دشمن در خصوص رژیم صهیونیستی را به عینیت دریابید. نکته مهم دیگر این کتاب در خصوص شخصیت اصلی داستان است که به واسطه مشکلات خانوادگی، روحی، شخصیتی، توهمات بی‌معنا، خشم و کینه عمیق، حس انتقام‌جویی و دوستان ناباب پا در این مسیر می‌گذارد.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، تصریح کرد: به عنوان یک خواننده دریافت من از این کتاب بر این بود که به راحتی می‌توان به دام سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی افتاد، چرا که دشمن به نقاط ضعف افراد حمله می‌کند. در واقع شیوه‌های نفوذ و اطلاعات اولیه که در کتاب به آن پرداخته شده است، با استفاده از تکنیک‌های متفاوت همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سبزیان با بیان اینکه امیدوارم این کتاب تلنگری برای خوانندگان در راستای افزایش سواد امنیتی باشد، افزود: برای دستیابی بیشتر در این مسیر باید نسبت به ترویج و تبیین مؤثر و مفید آن، مجاهدانه فعالیت کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1077446