fik
04 خرداد 1402 - 14:38

معاون وزیر بهداشت: ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام بهداشت و درمان کشور تکمیل می‌شودن + تصویر

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام بهداشت و درمان کشور تکمیل می‌شود گفت: کل تخت‌های بیمارستانی کشور از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، سید حمید جمال‌الدینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان دوم شهرستان دامغان که با حضور استاندار و جمع کثیری از مسئولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: نمایندگان فهیم مجلس در حرکتی ارزشمند 184 هزار میلیارد تومان بودجه نظام سلامت کشور را افزایش دادند که خود گامی بزرگ در مسیر تحقق برنامه‌های دولت و مجلس انقلابی در حوزه سلامت و درمان است.

وی با اشاره به اینکه رشد اقدامات پیشگیرانه در بخش بهداشت و سلامت و افزایش تخت‌های بیمارستانی در کشور از برنامه‌های جدی دولت آیت‌الله رئیسی در این حوزه است، افزود: امیدواریم بتوانیم علاوه بر کاهش بار بیماری‌ها در جامعه با اقدامات آموزشی و پژوهشی، شاخص وجود تخت‌های بیمارستانی را نیز به حد مطلوب برسانیم.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: شهرستان دامغان از جمله مناطقی در کشور است که افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی در آن به‌عنوان یک نیاز ضروری تشخیص داده شده و امیدوارم ظرف سال‌های آینده با احداث بیمارستان دوم و تجهیز آن تعداد تخت‌های بیمارستانی فعال این شهرستان به 300 تخت برسد.

جمال‌الدینی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون قریب به 15 هزار تخت بیمارستانی که رقمی بالغ بر 10 درصد کل تخت‌های فعال بیمارستانی کشور می‌شود، به مراکز درمانی کشور اضافه شده است، گفت: بزرگی این اقدام دولت وقتی برای مخاطب مشخص می‌شود که بدانیم در حال حاضر به ازای احداث و تجهیز هر تخت بیمارستانی رقمی قریب به پنج تا هفت میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی با تأکید بر اینکه دولت آیت‌الله رئیسی نگاه ویژه‌ای به بخش سلامت دارد و بخش قابل‌ توجه‌ای از درآمد دولت در این حوزه هزینه می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر برنامه‌های گسترده دولت در بخش آموزش، پژوهش و بهداشت؛ بیش از 200 پروژه نیمه‌تمام حوزه بهداشت و درمان کشور در این دولت تکمیل خواهد شد.

معاون حقوقی و مجلسی وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر پیش‌بینی وزارتخانه از مدت‌زمان انتظار مردم دامغان برای ساخت و تکمیل بیمارستان دوم، گفت: با توجه به اینکه علاوه بر سهم وزارت بهداشت و درمان قرار است بخشی از بودجه مورد نیاز احداث این بیمارستان از محل خیران نیک‌اندیش و بخشی از منابع دانشگاه علوم پزشکی استان تأمین شود؛ بنده قول می‌دهم درصد تخصیص این پروژه از سوی دولت 100 درصدی خواهد بود.

انتهای پیام/362/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237954